نمایش همه 20 نتایج
مرتب سازی بر اساس:

خرید ملک در ترکیه

با خرید ملک جهت اخذ اقامت ترکیه، آینده خود و فرزندانتان را تضمین کنید. کشور پهناور ترکیه، اقتصاد رو به رشد و بسیار بهتری نسبت به ایران دارد. از آنجایی که ارتباط این کشور با کشورهای اروپایی بسیار نزدیک است، با مهاجرت به این کشور می‌توان آینده خوبی برای خود رقم زد.

راهنمای خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۲

تقاضا برای خرید ملک روزبه‌روز بیشتر می‌شود و در نتیجه قیمت ملک هر سال رشد زیادی دارد. با وجود افزایش بی‌سابقه قیمت ملک در ترکیه، همچنان می‌توان ملکی مناسب انتخاب و خریداری کرد و اقامت کشور ترکیه را دریافت کرد. همچنین با قیمت یک ملک می‌توان چند ملک خریداری کرد و یکی از ملک‌ها را رهن یا اجاره داد و منبع درآمدی برای خود ایجاد کرد. اگر به دنبال پروژه‌هایی نظیر آنچه گفته شد هستید، به بخش پروژه‌های ملکی سایت آسیاملک مراجعه کنید.

قوانین جدید خرید ملک در ترکیه

قوانین کشور ترکیه مانند سایر کشورها، هر سال نسبت به سال قبل تغییر می‌کند. طبق قوانین ترکیه در سال ۲۰۲۲ که از ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ اجرا شده است، برای اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه باید ملکی به ارزش ۴۰۰ هزار دلار (معادل ۱۲ میلیارد تومان) خریداری کنید.

برای خرید ملک در مناطق کم‌جمعیت ازمیر و استانبول، حداقل ارزش ملک خریداری شده باید ۵۰ هزار لیر ترکیه باشد و برای خرید ملک در مناطق پرجمعیت کشور ترکیه، ارزش ملک خریداری شده باید حداقل ۷۵ هزار لیر ترکیه باشد تا بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

چند نکته ای که قبل از خرید ملک در ترکیه، باید بدانید

چند سالی است که ارزش ملک در کشور ترکیه نسبت به گذشته بیشتر شده است و خرید ملک در این کشور جایگاه ویژه‌ای در سراسر جهان پیدا کرده است.  با رشد اقتصادی خوبی که کشور ترکیه در چند سال اخیر داشته است، توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان به خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در این کشور جلب شده است. معمارها و مهندس‌های مجرب بسیاری در یک دهه اخیر در کشور ترکیه مشغول به کار شده‌اند و با ساخت برج‌ها و پروژه‌های مجلل، باعث افزایش تعداد خریداران ملک در ترکیه و در نتیجه رشد اقتصادی این کشور شده‌اند.  

هدف از خرید خانه را مشخص کنید!

اولین و مهم‌ترین گام قبل از انجام هر کاری، تعیین هدف است. قبل از خرید ملک باید هدف خود را از خرید ملک مشخص کنید. سپس سؤالات زیر را پاسخ دهید:

  • چه متراژی مدنظر شماست؟
  • چه نوع ملکی می‌خواهید بخرید؟
  • سرمایه شما چقدر است؟
  • در چه منطقی ای می‌خواهید ملک بخرید؟
  • آیا به دنبال خرید خانه‌ای مجلل هستید یا خانه‌ای ساده؟
  • آیا زندگی در آپارتمان را بیشتر می‌پسندید یا زندگی در ویلایی ساحلی؟

هدف شما باید کامل واضح و مشخص باشد، در این صورت می‌توانید با مشاور املاک معتمد خود مشورت کنید و بهترین گزینه را برای خرید ملک انتخاب کنید.

 

 

قیمت خرید ملک در ترکیه

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری بلندمدت یا کوتاه‌مدت پرسود هستید، قطعاً خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری است. در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا برای سرمایه‌گذاری، خرید ملک در ترکیه گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

کشور ترکیه، کشور بزرگی است که مناطق زیادی برای سکونت دارد؛ در نتیجه تنوعی از قیمت‌ها را هنگام خرید ملک خواهید دید. به‌عنوان‌مثال، قیمت ملک در شهر سامسون ترکیه از متری ۲ هزار لیر شروع می‌شود درحالی‌که در شهر آنتالیا از ۴ هزار لیر و در شهر ازمیر از ۳۵۰۰ لیر به ازای هر متر شروع می‌شدود.

 قیمت ملک در ترکیه از ۱ میلیارد تومان شروع می‌شود. با این مبلغ می‌توانید ملک دست‌دوم خریداری کنید؛ اما قیمت خرید خانه نوساز از ۲ میلیارد و ۴۰۰ هزار تومان شروع می‌شود که می‌توانید به‌صورت قسطی پرداخت کنید.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، باید هدف خود را از خرید ملک مشخص کنید؛ بنابراین اگر هدف شما دریافت شهروندی ترکیه باشد، باید حداقل ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار دلار (معادل ۷.۵ میلیارد تومان) خریداری کنید و با خرید ملکی با ارزش پایین‌تر، اقامت دائم این کشور به شما تعلق نخواهد گرفت.

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت

برای دریافت اقامت کشور ترکیه برای خود و خانواده خود، راه‌های بسیاری از جمله کاری، تحصیلی، ازدواج، سرمایه‌گذاری و خرید ملک وجود دارد؛ اما یکی از راحت‌ترین راه‌ها، خرید ملک در ترکیه و یا حتی اجاره آن است. اقامتی که از طریق خرید ملک در کشور ترکیه دریافت می‌کنید قابل تمدید است و این روش یکی از سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت ترکیه است. دقت کنید که چنانچه قصد خرید ملک به‌صورت مشارکتی دارید، اسم شرکا و ذی‌منفعان را حتماً در سند خانه قید کنید.

ملک ها را مقایسه کنید

مقایسه کنید (0)