اقتصاد ترکیههمه مطالب

کشور ترکیه یکی از 10 اقتصاد برتر جهان خواهد شد

رجب طیب اردوغان : «ما قطعا به هدف خود برای تبدیل شدن به یکی از 10 اقتصاد بزرگ جهان خواهیم رسید. برای دستیابی به این هدف با سرعت به کار خود ادامه می‌دهیم»

رجب طیب اردوغان، رئيس جمهور ترکیه در روز شنبه طی سخنانی در نشست حزب متبوع خود در شهر اسکی‌شهیر گفت: «ما قطعا به هدف خود برای تبدیل شدن به یکی از 10 اقتصاد بزرگ جهان خواهیم رسید. برای دستیابی به این هدف با سرعت به کار خود ادامه می‌دهیم».

نوشته های مشابه

کشور ترکیه - کشور ترکیه یکی از 10 اقتصاد برتر جهان خواهد شد

وی تصریح کرد: «امیدواریم همانند 19 سال گذشته که مشکلات را به راحتی پشت سر گذاشتیم، کشورمان را به سلامت به بندرگاه 2023 که قرار است یکصدمین سالگرد جمهوریت را جشن بگیریم، برسانیم».

اردوغان با یادآوری سفر خود به سه کشور آفریقایی گفت: «در اولین سفر ریاست جمهوری ترکیه به آنگولا 7 توافق‌نامه در زمینه های مختلف امضا کرد. در توگو نیز دیدارهای مفیدی برگزار کردیم که فرصتهای همکاری بین دو کشور را تقویت خواهد کرد».

رئيس جمهور ترکیه در ادامه افزود: «در نیجریه که پرجمعیت ترین کشور آفریقا با جمعیت 210 میلیون نفر است در بسیاری از زمینه‌ها از سرمایه گذاری گرفته تا امنیت، از صنایع دفاعی تا سلامت تصمیمات مهمی اتخاذ شد.

اینها جغرافیایی بودند که ترکیه تا 15-20 سال پیش ترکیه آنجا را نمی‌شناخت. امروزه محصولات و شرکت‌های تُرک در همه جای این قاره به چشم می‌خورند و کل تجارت ما با کشورهای قاره‌ای به بیش از 25 میلیارد دلار رسیده است».

ادامه مطلب
سیستم مالیات در ترکیه
خرید ملک در ترکیه
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا